Патронатна сім’я, або як стати патронатним вихователем?

Дата: 30.12.2021 14:21

Патронатна сім’я, або як стати патронатним вихователем?

28 грудня на засіданні клубу свідомого батьківства розглядали нову, але дуже важливу тему «Патронатна сім’я або як стати патронатним вихователем?».

Начальник служби у справах дітей Нікольської селищної ради Тетяна Чемова розповіла детально про нову для нас форму сімейного виховання:

«Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини чи дітей, в біологічних родинах яких виникли складні життєві обставини. Поки біологічні батьки ці проблеми вирішують, діти живуть у нормальній сімейній атмосфері, яку створюють патронатні родини. Важливо, що в такому випадку соціальні зв’язки дитини не втрачаються: вона ходитиме у ту ж саму школу, в яку і ходила, може бачитися з рідними тощо».

Під час семінару розглянули порядок створення патронатної сім’ї:

1етап.  Проходження первинного відбору (подача необхідних документів)

2етап.  Проходження навчання

3етап.  Укладення договору про надання послуг з патронату над дитиною

4етап.  Влаштування дитини в сім'ю і укладення договору про патронат над цією дитиною

«Один із патронатних вихователів повинен бути безробітним, адже патронатні батьки – це професійна діяльність, соціальна послуга, яка оплачується державою. Також на потреби дитини держава виплачує додатково допомогу. Робота патронатним вихователем зараховується до трудового стажу», - каже Тетяна Чемова.

У заході взяли участь 16 шукачів роботи.

За детальною інформацією звертайтесь до Нікольського районного центру зайнятості.