ЩОДО СУМ АДМІНІСТРАТИВНОГО ЗБОРУ ЗА РЕЄСТРАЦІЮ/ЗНЯТТЯ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ГРОМАДЯН

Дата: 25.11.2021 15:37

Фото без опису

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року №207 затверджені Правила реєстрації місця проживання. Ці Правила визначають механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні.

Згідно пунктів 4 і 5 Правил реєстрації місця проживання передбачено такі терміни реєстрації:

- громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, яка постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання;

- батьки або інші законні представники зобов'язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг” від 10.02.2015 №888 встановлено, з 4 квітня 2016 року за реєстрацію місця проживання і за зняття з реєстрації місця проживання замість державного мита стягується адміністративний збір.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 01 січня 2017 збільшується розмір мінімальної заробітної плати, який становитиме — 3200 грн. Однак з 01.01.2017 року на підставі п.4 розділу II прикінцевих та перехідних положень Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” мінімальна заробітна плата у розмірі 3200 гривень не застосовується для розрахунку розміру плати за надання адміністративних послуг.

Для розрахунку застосовується заробітна плата у розмірі 1600 гривень.

Таким чином, особам, які бажатимуть здійснити реєстрацію місця проживання або зняття з реєстрації місця проживання у 2017 році доведеться сплатити адміністративний збір у сумі:

- 13,60 грн. (0,0085 мінімальної заробітної плати) — у разі звернення особи протягом встановленого строку;

- 40,80 грн. (0,0255 мінімальної заробітної плати) — у разі звернення особи з порушенням встановленого строку.

У випадку проведення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання, адміністративний збір сплачується одноразово.

Реквізити для сплати адміністративного збору знаходяться у Центрі надання адміністративних послуг Кальчицької сільської ради.