Проведення додаткової сесії відбудеться з 23 червня по 15 липня 2022 року.

Графік проведення додаткової сесії буде оприлюднено до 31 січня 2022 року.

На додаткову сесію, за певних причин, можна зареєструватися в основний період реєстрації з 01 лютого по 09 березня 2022 року, в додатковий період реєстрації з 05 по 17 травня 2022 року та під час проведення основної сесії зовнішнього оцінювання:

 1. В основний період реєстрації мають право подавати заяву на участь у додатковій сесії з одного або декількох предметів особи, які:
  1) не можуть брати участь під час основної сесії у зв’язку з тим, що навчаються або перебувають за кордоном;
  2) мають особливі умови за станом здоров’я, які можуть бути створені лише під час додаткової сесії;
  3) братимуть участь у міжнародних та всеукраїнських офіційних заходах;
  4) складають державні іспити чи проходять практику;
  5) за релігійними переконаннями не можуть брати участь в тестуванні у відповідний день;
  6) є особами із неконтрольованої території.
  Ознайомтеся: Умови участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання в п.п. 5-7 наказу УЦОЯО від 25.01.2019 № 14
 2. В додатковий період реєстрації мають право подавати комплекти реєстраційних документів для участі у додатковій сесії особи, які не мали можливості зареєструватися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період реєстрації:
  1) учасники антитерористичної операції, та/або у здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
  2) особи з неконтрольованої території;
  3) особи, які мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання;
  4) особи, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;
  5) особи, які проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, та внаслідок цього не змогли зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання в основний період реєстрації, якщо останній день строку, відведеного для нього, припадає на період карантину, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.
  Перелік необхідних документів. Учасники надають заяву для участі в додатковій сесії, яка роздруковується з сервісу реєстрації разом із реєстраційною карткою.
 3. Під час проведення основної сесії зовнішнього оцінювання мають право подати заяву на участь у додатковій сесії особи, які були зареєстровані в основний період реєстрації, але не змогли взяти участь в основній сесії ЗНО.

Умови участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання в п.п. 10-14 наказу УЦОЯО від 25.01.2019 № 14

Категорії осіб, які були зареєстровані в основний період реєстрації, але не змогли взяти участь в основній сесії ЗНО та можуть надати заяву на участь у додатковій сесії Умови подання документів та орієнтовний перелік документів для підтвердження
1. Особи, які не змогли взяти участь в основній сесії ЗНО через причини, які не залежали від їх дій та волі, та на які вони не можуть вплинути(хвороба, смерть рідних по крові або шлюбу, стихійне лихо, у тому числі пожежа, повінь, землетрус, військові дії або суспільні збурення, техногенна катастрофа в день або переддень проведення ЗНО з певного предмета під час основної сесії, викрадення одного з документів, необхідних для допуску до пункту проведення ЗНО, що трапилось не раніше ніж за 5 календарних днів до проведення ЗНО з певного предмета) або у зв’язку з участю в міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах).
Зразок заяви № 1 на випадок хвороби (зі зразками форм медичних довідок)

 

Зразок заяви № 2 (у визначені терміни на кожен предмет надається окрема заява з повним комплектом документів)

Протягом п’яти робочих днів із дня проведення ЗНО з певного предмета (з урахуванням дня проведення зовнішнього оцінювання та часу, необхідного на доставку документів до регіонального центру) повинні подати до регіонального центру заяву щодо надання можливості пройти ЗНО з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, а також один із документів для підтвердження достовірності фактів та обставин, що дають можливість взяти участь у додатковій сесії (залежно від причини неучасті).
Для підтвердження хвороби особа має надати оригінал одного з документів – медичну довідку форми № 095/0, або № 086/о, або виписки із медичної карти № 027/о, або копію листа непрацездатності.
2. Особи, які брали участь в основній сесії ЗНО, але не змогли завершити виконання сертифікаційної роботи з певного предмета через різке погіршення стану здоров’я (або внаслідок обставин, що виникли в пункті проведення ЗНО), і бажають пройти ЗНО з цього предмета під час додаткової сесії.
Зразок заяви (у визначені терміни на кожен предмет надається окрема заява з повним комплектом документів)
Протягом п’яти робочих днів із дня проведення ЗНО з певного предмета (з урахуванням дня проведення зовнішнього оцінювання та часу, необхідного на доставку документів до регіонального центру) подати до регламентної комісії заяву щодо надання можливості пройти ЗНО з певного предмета під час додаткової сесії та оригінал одного з документів. Підставою для прийняття регламентною комісією рішення про допуск для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання вищезазначених осіб є факт фіксації в документах пункту проведення зовнішнього оцінювання того, що особа не змогла закінчити виконання сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання з певного навчального предмета у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я або виникненням у пункті проведення зовнішнього оцінювання інших обставин, що могли становити загрозу для життя та здоров’я учасників зовнішнього оцінювання.
3. Особи, які брали участь в основній сесії ЗНО, але стосовно них було допущено порушення процедури проведення ЗНО. У день проведення ЗНО з певного предмета – в пункті проведення ЗНО до моменту виходу з нього подати апеляційну заяву про порушення процедури ЗНО, а також вказати на потребу реєстрації для проходження ЗНО під час додаткової сесії. Розгляд відповідної апеляційної заяви здійснюється регламентною комісією протягом трьох робочих днів з урахуванням дня її надходження.
Рішення про участь в додатковій сесії вищезазначених осіб приймаються регламентною комісією в разі встановлення факту порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання, що впливає на об’єктивність результату зовнішнього оцінювання. Особа допускається до проходження зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета під час додаткової сесії за умови задоволення апеляційною комісією клопотання про анулювання відповідного результату зовнішнього оцінювання.
Особи, які проживають в населених пунктах, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення або переселилися з них  відправляють документи тільки у відсканованому вигляді на електронну адресу регіонального центру info@dn.testportal.gov.ua з темою листа «Додаткова сесія. Предмет. Прізвище»
Інші особи надсилають комплект документів поштою. Пам’ятайте, що  документи мають надійти  до регіонального центру у визначений графіком час. Тому рекомендуємо відправляти документи кур’єрською доставкою або адресним відправленням Нової Пошти (відділення № 1) на адресу:
Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти, вул. Добровольського, 1, м.Слов’янськ, 84122, телефон: +38(099)714-86-52
Розгляд документів, поданих особами під час проведення основної сесії зовнішнього оцінювання, здійснюється регламентною комісією протягом трьох робочих днів після завершення приймання заяв щодо участі в додатковій сесії з певного навчального предмета.
Інформація про рішення регламентної комісії щодо допуску особи до участі в додатковій сесії розміщується на інформаційній сторінці учасника ЗНО в розділі «Розгляд заяв на додаткову сесію».
Відповідне повідомлення за кожним предметом буде надсилатися на електронну адресу, яка вказана у заяві учасника. У випадку відмови учаснику також буде надсилатися витяг із протоколу регламентної комісії

 

Увага! На цій сторінці до 15 червня 2022 року буде розміщено мережу пунктів проведення додаткової сесії зовнішнього оцінювання.

 

Інформація про рішення регламентної комісії
щодо допуску особи до участі в додатковій сесії
розміщується на інформаційній сторінці учасника ЗНО
в розділі «Розгляд заяв на додаткову сесію».

Відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1095 (зі змінами), повідомлення про місце та час додаткової сесії ЗНО розміщується у вигляді запрошень – перепусток на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання не пізніше ніж за п’ять календарних днів до проведення додаткової сесії зовнішнього оцінювання з певного предмета.
Обробка бланків відповідей, визначення та оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які складали тести під час додаткової сесії, відбудеться до 20 липня 2022 року.