брифінг на тему «Працевлаштування людей з інвалідністю: проблеми та можливості»

Дата: 24.11.2021 11:24

брифінг на тему «Працевлаштування людей з інвалідністю: проблеми та можливості»

Працевлаштування людей з інвалідністю

В рамках загальнообласної декади зайнятості для людей з інвалідністю листопада 2021 року директорка Нікольського районного центру зайнятості Ірина Галла провела брифінг на тему «Працевлаштування людей з інвалідністю: проблеми та можливості», на якому зазначила, що за місяців 2021 року центр зайнятості надав послуг особам з інвалідністю. Знайшли роботу за допомогою центру зайнятості 25% від загальної кількості зареєстрованих осіб з числа інвалідів.

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 6 безробітних цієї категорії проходили професійне навчання за направленням центру зайнятості.

Серед основних проблем працевлаштування осіб з інвалідністю вона зазначила :

неготовність роботодавців створювати спеціальні умови на робочому місці призначеному для осіб з інвалідністю;

обмеженість у сфері професійного вибору;

низький рівень конкуретоспроможності на ринку праці

невідповідність професій, запропонованим вакансіям

недостатній рівень заробітної плати.

Робота центру зайнятості сприяє вирішенню цих проблем та має комплекс інструментів, які надають змогу пришвидшити працевлаштування осіб з інвалідністю:

роз’яснювальна робота з роботодавцями

допомога в підборі підходящої роботи,

профінформаційні та профконсультаційні послуги

допомога у виборі або зміні професії з урахуванням потреб ринку праці, тощо.

Особливу увагу Ірина Галла звернула на нові форми сприяння працевлаштуванню для максимального наближення послуг служби зайнятості до населення: вебінари, допомога у підготовці та записі відео-резюме, організація та проведення on-line співбесід з роботодавцями, безкоштовні додатки( «Онлайн помічник з питань зайнятості», «Центр розвитку підприємництва», «Центр професійної орієнтації», «Довідник послуг та пільг учасника АТО», «Донецький ЦПТО служби зайнятості»), чат-бот у месенджеріTelegram (@DonOczBot), інтерактивна мапа вакансій (https://bit.ly/3eGkI5n )та (bit.ly/2zkKnyK) , інтерактивний атлас професій.