Податкова знижка: витрати до оподаткування

Дата: 17.11.2021 09:12

Податкова знижка: витрати до оподаткування

Шановні платники податків!

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує про можливість повернення частини сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, через реалізацію права на податкову знижку.

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку- резидента, у зв’язку з придбанням  товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних  або юридичних осіб протягом звітного року, на яке дозволяється зменшення  його загального річного оподаткованого доходу. Перелік товарів  (робіт, послуг) визначено нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податкова знижка застосовується до доходу одержаного за наслідками звітного року виключно у вигляді заробітної плати. До переліку витрат, дозволених для включення  до податкової знижки, належать:

• сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
  • частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 ПКУ;
  • сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковими організаціям, які відповідають умовам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 ПКУ;
  • сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;
  • оплата допоміжних репродуктивних технологій;
  • оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
  • сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;
  • сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;
  • сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку громадяни мають право подати до кінця поточного року – по 31 грудня 2021 року включно.

Дізнатися про всі новації податкового законодавства можливо на офіційній сторінці ГУ ДПС у Донецькій області у мережі Facebook,  у разі виникнення додаткових питань звертатися до Нікольської ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області за адресою: 87000, Донецька область, Нікольська область, смт. Нікольське, вул. Свободи, 128.